Finland Tender Results

Finland Tender Results

Vantaan Kaupunki Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Vantaan kaupunki (jäljempänä ”hankintayksikkö”) kilpailutti työllisyys- ja elinkeinopalveluiden konsultointipalvelut, johon osallistui myös VTK Kiinteistöt Oy. Kilpailutus oli jaettu 5 osa-alueeseen, joista muodostettiin 2-3 toimittajan puitejärjestelyt.
Contract Date8 Dec 2021
Contract AmountEUR 330 K (USD 351.1 K)

Helsingin Kaupunki, Kaupunkiymp Rist N Toimiala Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Helsingin kaupungin kaupunkiympäristön toimialan Tilat-palvelu kilpailutti tarjouspyynnössä määritellyn mukaisesti kiinteistövälityspalvelun puitejärjestelyn toimialan tarpeisiin. Puitejärjestelyn ilmoitettiin sisältävän hankintayksikön omistuksessa olevien tai valtion perintökohteiden osaketilojen, rakennusten ja kiinteistöjen myynti- ja vuokraustehtäviä. Hankinta jaettiin osa-alueisiin seuraavasti: 1. Osaketilojen, rakennusten ja kiinteistöjen myynti 2. Yritystilojen vuokraus. Sopimuskausi alkaa 1.1.2022 ja päättyy 31.12.2023. Lisäksi hankintaan kuuluu kaksi (2) yhden (1) vuoden pituista optiota.
Contract Date8 Dec 2021
Contract AmountEUR 600 K (USD 638.5 K)

Tuusulan Kunta Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Tuusulan kunta kilpailutti asiantuntijatiimin vastaamaan Rykmentinpuiston monitoimikampuksen kilpailutuskokonaisuuden toteuttamisesta. Hankinta on tarkoitus toteuttaa elinkaarihankkeena, jonka toteuttaja valitaan hankintalain menettelyjen mukaisella kilpailullisella neuvottelumenettelyllä. Rykmentinpuiston yhtenäiskoulun toteutus sisältää sekä ala- että yläkoulun opetusta ja niihin liittyvää vaativaa erityisopetusta. Asiantuntijatiimiksi haluttiin kokenut tiimi, jossa on vahvaa asiantuntemusta niin projektinjohtamisesta, hankinta-, sopimus- ja kiinteistöjuridiikasta kuin rakennustekniikasta. Hankinta toteutettiin rajoitetulla menettelyllä.
Contract Date8 Dec 2021
Contract AmountEUR 800 K (USD 851.3 K)

Poliisihallitus Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Sopimuksen kohteena ovat moottoripyörä-, ATV- ja moottorikelkka-ajoasut sekä oheistuotteet poliisin yksiköiden käyttöön. Lisäksi sopimuksen mukaisesti tilaajana voi toimia Ahvenanmaan poliisiviranomainen. Sopimus on voimassa neljä (4) vuotta allekirjoituksesta.
Contract Date8 Dec 2021
Contract AmountEUR 1.1 Million (USD 1.1 Million)

Veikkaus Oy Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Hankinnan kohteena on Tekstiviestipalvelu Veikkauksen asiakasviestintään. Tekstiviestit ovat olennainen osa Veikkauksen asiakasviestintämixiä. Veikkaus käyttää Adobe Campaign Classic –järjestelmää asiakasviestintäänsä. Veikkaus lähettää tekstiviestejä nopeasti ja luotettavasti asiakkailleen päivittäin, välillä isojakin määriä kerralla. Veikkaus etsii luotettavaa, osaavaa ja joustavaa kumppania tuottamaan sille korkealaatuista tekstiviestipalvelua. Valittavalla kumppanilla tulee olla korkean tason tietoturva- ja tietosuojaosaamista sekä sen tulee hallita tietosuojakäytänteet. Tämän lisäksi kumppanin tulee tarjota Veikkaukselle nopea tuki ja ratkaisut ongelmatilanteita varten. Veikkaus tekee valitun kumppanin kanssa toistaiseksi voimassaolevan sopimuksen, joka on voimassa kiinteänä ensimmäiset 12 kuukautta. Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä sekä sen liitteissä, varsinkin liitteessä 1 Hankinnan kohteen kuvaus.
Contract Date8 Dec 2021
Contract AmountEUR 1.2 Million (USD 1.2 Million)

Alands Landskapsregering Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Landskapsregeringen avser upphandla ett stycke fartyg till skärgårdstrafiken för fordon- och passagerartransport.
Contract Date8 Dec 2021
Contract AmountEUR 3.6 Million (USD 3.8 Million)

Hansel Oy Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Hankinnan kohteena olivat jäljempänä mainituista liikennekäyttöön soveltuvat nestemäiset polttoaineet palvelu-, automaatti-, express- sekä ammattiliikenteen asemilta ja veneasemilta Suomessa. Hankinnan kohteeseen kuuluvat vähäisissä määrin myös muut jäljempänä mainitut asemilla tarjottavat kiinteästi autoiluun sekä pienkoneisiin liittyvät tuotteet ja palvelut. Polttoainehankintojen sekä hankinnan kohteena olevien muiden tuotteiden ja palveluiden maksu tapahtuu öljy-yhtiöiden korteilla.
Contract Date8 Dec 2021
Contract AmountRefer Documents 

Raahen Energia Oy Tender Result

Result Stage: Under Evaluation
Finland
Hankinnan kohteena on - yksi (1) kappale 110 kV / 20 kV tehomuuntaja kooltaan 40 MVA ONAF ja - yksi (1) kappale 110 kV / 10 kV (20kV) 25 MVA ONAF tehomuuntaja toisiojännitteen vaihtokytkennällä.
Contract Date8 Dec 2021
Contract AmountRefer Documents 

Rajavartiolaitos Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Virkamiehen kotimuutto, perustuu Hanselin DPS-järjestelmään
Contract Date7 Dec 2021
Contract AmountEUR 1.2 K (USD 1.3 K)

V Yl Virasto Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Tehtävänä on tuottaa Joukokyläntien tie- ja rakennussuunnitelma maantielle 8950 välille Pesiönrannantie - valtatie 5 sekä suunnitteluun tarvittavat pohjatutkimukset.
Contract Date7 Dec 2021
Contract AmountEUR 141.2 K (USD 150.3 K)
631-640 of 1223 active Tender Results