Finland Tender Results

Finland Tender Results

Kemi Tornionlaakson Koulutuskuntayhtyma Lappia Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Siivouspalveluiden yhteishankinta Kemi-Tornionlaakson koulutuskuntayhtymä Lappialle ja sen tytäryhtiö Lappiahalli Oy:lle sekä Lapin ammattikorkeakoulu Oy:lle. Hankittavaan palveluun kuuluu ylläpito- ja perussiivous sekä erikseen tilattavat lisäpalvelut. Rakennukset, joihin siivouspalvelut hankintaan sijaitsevat Kemissä ja Torniossa.
Contract Date22 Dec 2021
Contract AmountEUR 3 Million (USD 3.1 Million)

Raahen Kaupunki Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Raahen kaupunki pyysi omasta sekä sähkönhankintaryhmään kuuluvien yhteisöjen puolesta tarjouksen yhteisostona ostettavasta sähköenergian toimittamisesta 1.1.2022 - 31.12.2023, jonka jälkeen sopimus jatkuu toistaiseksi voimassaolevalla sopimuksella. Tarjouspyyntö sisältää seuraavien yhteisöjen sähkön oston: Raahen kaupunki, Raahen seudun hyvinvointikuntayhtymä, Pyhäjoen kunta ja Kiinteistö Oy Hourunkoski, Siikajoen kunta, Kiinteistö Oy Kummatti, Koulutuskuntayhtymä Brahe, Kiinteistö Oy Vihannin Kantti. Tarjoaja sitoutuu tarjoamaan samoin ehdoin sähköä myös Raahen kaupungin konserniyhtiöille, jotka halutessaan hyödyntävät tarjousta. Sähkönhankintarenkaaseen kuuluvat kunnat ja muut juridiset yhteisöt (hankintayksiköt) tekevät hankintapäätöksensä sekä toimitussopimuksensa itsenäisesti oman kuntansa sekä hallinnoimiensa yhteisöjen osalta.
Contract Date22 Dec 2021
Contract AmountEUR 3.6 Million (USD 3.8 Million)

Varsinais suomen Elinkeino , Liikenne Ja Ymp rist keskus Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Urakka on kokonaishintapohjainen kokonaisurakka (KU). Urakkaan kuuluu Pakurlan sillan rakentaminen siinä laajuudessa kuin se suunnitelma-asiakirjoissa on määritelty kaikkine tiejärjestelyineen, varusteineen ja laitteineen. Urakan tarkempi kuvaus on sopimusasiakirjoissa
Contract Date22 Dec 2021
Contract AmountEUR 8.4 Million (USD 8.9 Million)

Hansel Oy Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Hankinnan kohteena on konesali- ja kapasiteettipalveluiden puitejärjestely, jonka avulla Hansel Oy:n asiakkaat voivat hankkia valitulta toimittajalta tietojenkäsittely- ja tallennuskapasiteettia palveluna. Näiden lisäksi puitejärjestelyn piiriin kuuluvat hybridiympäristön valvonta- ja hallintapalvelut (ml. julkisen pilven palveluiden valvonta ja hallinta) sekä konesali- ja kapasiteettipalveluihin liittyvät asiantuntijapalvelut.
Contract Date22 Dec 2021
Contract AmountEUR 386 Million (USD 410.7 Million)

J tk saari Parking Oy Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Hankinnan kohteena on rakennuttajakonsultin palvelut Jätkäsaaren Pysäköinti Oy:n (jäljempänä "Tilaaja") Melkinlaiturin uuden pysäköintihallin rakennusprojektille. Rakennuttajakonsultti vastaa hankkeeseen liittyvistä rakennuttajatehtävistä ja valvoo Tilaajan etua ja oikeutta. Tilaaja edellyttää, että hankittaviin palveluihin sisältyy koko rakennusprojektin johtaminen ja Tilaajan päätöksenteon tueksi annettava konsultointi palvelun elinkaaren ajan ns. ”Avaimet käteen” -periaatteella. Palvelu muodostuu HJR18-tehtäväluettelon mukaisia tehtäviä mukaillen tarjouspyyntöasiakirjoissa tarkemmin kuvatulla tavalla.
Contract Date22 Dec 2021
Contract AmountRefer Documents 

Etel pohjanmaan Sairaanhoitopiirin Kuntayhtym Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä pyytää tarjousta Seinäjoen keskussairaalan tuntiperusteisen korjausrakentamisen ja uudisrakentamisen puhtausluokan P1 asiantuntijapalveluista.
Contract Date22 Dec 2021
Contract AmountRefer Documents 

Etel savon Sosiaali Ja Terveyspalvelujen Kuntayhtym Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Etelä-Savon sosiaali- ja terveyspalvelujen kuntayhtymä Essote kilpailuttaa perha- ja sosiaalipalvelujen lääkäripalvelut äitiys- ja lastenneuvolaan sekä koulu- ja opiskeluterveydenhuoltoon. Hankinnasta perustetaan dynaamistyyppinen avoin toimittajarekisteri. Dynaamisen toimittajarekisterin toimintaperiaatteet on kerrottu tässä osallistumispyynnössä ja sen liitteissä. Dynaaminen toimittajarekisteri on jaettu palveluryhmiin: Osa-alue 1: Äitiys- ja lastenneuvolan työpanos Osa-alue 2: Koulu- ja opiskelijaterveydehuollon lääkärityöpanos OSALLISTUMISHAKEMUKSEN JÄTTÄMINEN: Palveluntuottajat hakeutuvat toimittajarekisteriin jättämällä osallistumishakemuksen. Hankintayksikkö hyväksyy toimittajarekisteriin ne palveluntuottajat, joiden osallistumishakemus täyttää asetetut soveltuvuusvaatimukset ja yleiset vähimmäisvaatimukset. HANKINNAT SOPIMUSAIKANA Dynaamisen kaltainen hankintajärjestelmä on kaksivaiheinen ja täysin sähköinen hankintamenettely, joka koostuu; 1. perustamisvaiheesta ja 2. hankintavaiheesta (hankinta etusijajärjestyksessä tai sisäinen kilpailutus). Kaikki hankintaan liittyvät tiedot löytyvät tämän osallistumispyynnön liitteistä.
Contract Date21 Dec 2021
Contract AmountEUR 22.7 K (USD 24.1 K)

Puolustuskiinteist T Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Rovaniemen Someroharjulla sijaitsevan majoitus- ja koulutusrakennuksen perusparantaminen.
Contract Date21 Dec 2021
Contract AmountEUR 54 K (USD 57.4 K)

Puolustuskiinteist T Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Rovaniemen Someroharjulla sijaitsevan majoitus- ja koulutusrakennuksen perusparantaminen.
Contract Date21 Dec 2021
Contract AmountEUR 135 K (USD 143.6 K)

Espoon Seudun Koulutuskuntayhtym Omnia Tender Result

Result Stage: Awarded  (AOC Available)
Finland
Tarjouskilpailun tavoitteena on löytää ammattimainen sopimuskumppani maineen ja bränditutkimuspalvelujen toteuttaja.
Contract Date21 Dec 2021
Contract AmountEUR 149.5 K (USD 159.1 K)
551-560 of 1239 active Tender Results